Menu Zamknij

Odszedł na Wieczną Wartę – hm. Jerzy Szkudlarz

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 04.12.2023 roku na Wieczną Wartę odszedł zasłużony instruktor naszego Hufca hm. Jerzy Szkudlarz.

Druh Jerzy był wieloletnim instruktorem Hufca ZHP Poznań Wilda, który przez 78 lat swojej harcerskiej drogi pełnił wszystkie najważniejsze funkcje w naszej organizacji. Przez 50 lat pełnił funkcję Przewodniczącego Harcerskiego Klubu Łączności SP3ZAC WILDA, w którym pozostał jako członek aż do swojej śmierci. Za swoją wyróżniającą się służbę został wielokrotnie odznaczony wyróżnieniami organizacyjnymi, w tym w 2017 roku Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP, a także Honorową Odznaką Miasta Poznania (w 1989 r.), Honorową Odznaką „Za zasługi dla rozwoju Województwa Poznańskiego (w 1983 r.) a także został wyróżniony statuetką Dobosz Powstania Wielkopolskiego nadanej przez Zarząd Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 (w 1988 i 2006 r.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona dnia 07 grudnia 2023 r. o godzinie 12:00 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Poznaniu, a pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godzinie 13:00 na Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Bluszczowej w Poznaniu.

Informujemy, że rozkazem specjalnym Komendantki Hufca LS4/2023, ogłoszona została żałoba Hufca do dnia 22.12.2023 roku. Polecamy odczytać rozkaz na zbiórkach drużyn i zastępów, okryć kirem sztandary oraz nałożyć czarne opaski na Krzyże Harcerskie.