Menu Zamknij

Kapituła Odznaki Kasprowiczowskiej

Skład Kapituły:

hm. Joanna Muszyńska – przewodnicząca

pwd. Marta Włodarczyk

Celem otwarcia próby na odznakę indywidualną, bądź chęci ubiegania się o Tytuł Drużyny Kasprowiczowskiej, prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz kontakt z Kapitułą – kok.poznan-wilda@zhp.net.pl.

Indywidualna Odznaka Kasprowiczowska

Odznaka przyznawana jest w Hufcu od 1981 r. Ubiegać o nią mogą się instruktorzy, którzy w szczególny sposób interesują się postacią wielkiego poety, a także krzewią wiedzę o nim w swoich środowiskach harcerskich. Wśród organizowanych przez siebie przedsięwzięć powinni uwzględniać wycieczki do miejsc związanych z życiem Jana Kasprowicza, takich jak Inowrocław lub Harenda. Aby zdobyć Odznakę należy również prowadzić efektywną pracę instruktorską, przestrzegać Prawa Harcerskiego, mieć osobisty wkład w pomnażanie dorobku Hufca oraz mieć zaliczoną służbę instruktorską.

Odznakę przyznaje Komendant Hufca na wniosek Kapituły Odznaki Kasprowiczowskiej.

Tytuł Drużyny Kasprowiczowskiej

Odznaka przyznawana jest w Hufcu od 1981 r. Ubiegać o nią mogą się drużyny i gromady, które w szczególny sposób interesują się postacią wielkiego poety, a także krzewią wiedzę o nim. Wśród organizowanych przez siebie przedsięwzięć powinni uwzględniać wycieczki do miejsc związanych z życiem Jana Kasprowicza, takich jak Inowrocław lub Harenda. Aby zdobyć Odznakę należy również prowadzić efektywną pracę instruktorską, przestrzegać Prawa Harcerskiego, mieć osobisty wkład w pomnażanie dorobku Hufca..

Tytuł przyznaje Komendant Hufca na wniosek Kapituły Odznaki Kasprowiczowskiej.

Dokumenty