Menu Zamknij

Baza Obozowa KAPLIN

 

Nasza baza

„Harce to radosna gra na łonie natury, gdzie mężczyźni z duszą chłopca idą razem z chłopcami na poszukiwanie przygody. Przyniosą stamtąd zdrowie i szczęście, zręczność i zaradność.”

– Robert Baden-Powell

Baza Obozowa w Kaplinie to idealne miejsce na pracę i zabawę na łonie pięknej przyrody.

 

 Oferta

GRAFIKI BAZA (1)

Najczęściej zadawane pytania:

1) Czy na bazie jest opieka medyczna, ratownik wodny i obsługa kuchenna?

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić obsługę medyczną na bazie, lecz jeżeli dojdzie do sytuacji w której opieki medycznej zabraknie, jesteśmy w kontakcie ze szpitalem w Międzychodzie. Nasza Baza nie spotyka się z trudnością w kwestii zatrudnienia ratownika wodnego, więc znajduje się on na Bazie w sezonie, kiedy mamy zezwolenie na korzystanie z kąpieliska. Obsługa kuchenna jest w pełni zapewniona po naszej stronie.  

2) Ile jest zapewnionych posiłków?

Cztery – śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

3) Czy w ramach wyżywienia są przewidziane diety specjalne?

Obsługa kuchenna jest w stanie zapewnić diety: wegetariańską, bezlaktozową, bezglutenową za dodatkową opłatą wynoszącą 6zł.

3) Czy jest możliwość budowania własnej pionierki? (prycze, półki)

 

Istnieje możliwość budowania własnej pionierki, jednak nie wyrażamy zgody na korzystanie z gwoździ, w ostateczności gwoździe muszą zostać zutylizowane, by nie pozostawiać ich na bazie lub jej obrębie.

4) Jaka jest odległość do najbliższego szpitala?

 

8,2 km – około 15 minut jazdy samochodem.

5) Czy kwaterka danego środowiska może przyjechać przed obozem?

 

Istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu po skontaktowaniu się z zarządcą bazy i ustaleniu warunków.

6) Jak wygląda zrobienie robinsonady/gry nocnej? Czy jest na to pozwolenie od bazy?

 

Nie ma problemu z grą nocną oraz robinsonadą, jednak na obozie należy zgłosić to Komendantowi Bazy w celu ustalenia w jakich godzinach nie będzie uczestników i zgłoszenia prośby o przygotowanie wyprawki. Tak samo wygląda to w sytuacji wycieczki, kiedy chcecie zwiedzić pobliskie miejscowości. Kwestii dyskusyjnej podlega rozpalanie ognisk na nich i należy tą kwestię uzgodnić indywidualnie z nadleśnictwem oraz strażą pożarną.

7) Czy można przyjechać i obejrzeć bazę?

 

Baza to teren otwarty, który można odwiedzać cały rok. Aby obejrzeć wszystkie budynki od środka należy umówić się na wizytę drogą mailową. Chętnie was oprowadzimy!

8) Jak wygląda dostęp do prądu?

 

W strategicznych miejscach bazy znajdują się skrzynki elektryczne. Można poprowadzić prąd do poszczególnych podobozów, jednak należy mieć swój własny przedłużacz.

9) Czy środowiska mają obozową służbę?

 

Środowiska pełnią służbę na kuchni jako pomoc dla obsługi kuchennej oraz poprzez pełnienie warty na głównym szlabanie. Czystością sanitariatów zajmuje się Komenda Bazy. Zakres służby można ustalić indywidualnie ze wszystkimi środowiskami przebywającymi na danym turnusie na bazie.

10) Czy na bazie jest internet, zasięg?

 

Na bazie nie ma Internetu. Zasięg zależy od sieci. 

 

11) Czy jest możliwa organizacja odwiedzin gości?

 

Odwiedziny na obozie można zorganizować, jednak wcześniej należy to uzgodnić z zarządcą Bazy. Podczas odwiedzin samochody nie mogą parkować na bazie. Umożliwiamy zakup porcji obiadowej dla przyjezdnych gości po uzgodnieniu tego z zarządcą bazy, aby obsługa kuchenna mogła się na to przygotować. Goście, którzy chcą zostać na noc mogą skorzystać z naszego pola namiotowego za opłatą zgodną z aktualnym cennikiem. 


12) Czy w okolicy Bazy znajduje się sklep?

 

Nasi goście najczęściej decydują się na wycieczkę do Mierzyna znajdującego się 6km od Bazy, trasa pieszo zajmuje około godziny, a samochodem 12 minut. Znajdują się tam małe sklepy idealne do zakupu przekąsek przez uczestników. Dalsza miejscowość oddalona jest o 7,6 km i jest nią Międzychód. Dotarcie do niej pieszo zajmuje około półtora godziny, a samochodem 15 minut. Znajdują się tam większe sklepy tj. Biedronka czy Mrówka, z których najczęściej korzystają Komendy Obozów w celu zakupu dodatkowego obozowego asortymentu.


13) Czy na Bazie możliwe jest zorganizowanie biwaku poza sezonem obozowym?

 

Jeśli chodzi o nocleg w namiotach oczywiście jest możliwa organizacja biwaku oraz wypożyczenie sprzętu. W przypadku organizacji biwaku z noclegiem pod zadaszeniem prosimy o kontakt z informacją iluosobowa ma być grupa, postaramy się znaleźć miejsce!

Baza również oferuje możliwość przyjęcia gości na jednodniową wycieczkę.


14) Czy na Bazie znajduję się świetlica, w której możliwe jest zorganizowanie zajęć w razie niepogody?

 

Takim miejscem na naszej Bazie jest stołówka, jest ona zadaszona, ale nie zabudowana, jednak spokojnie można na niej przeprowadzić zajęcia między posiłkami


15) Gdzie kierować pozostałe pytania?

 

Do Zastępcy Komendanta Hufca ds. Bazy Obozowej w Kaplinie – pwd. Jana Bibera drogą mailową na adres: jan.biber@zhp.net.pl