Komisja Historyczna

Skład Zespołu:

phm.  Marta Włodarczyk – Rybacka – przewodnicząca

ćw. Jędrzej Dolata

Komisja Historyczna hufca istnieje od 1975 roku. Jej głównym zadaniem jest katalogowanie i zabezpieczenie zbiorów historycznych hufca takich jak dokumenty, kroniki, sztandary czy plakietki. Jednostka ta stara się również wspierać drużynowych i instruktorów w pracy wychowawczej opartej na historii hufca czy ZHP poprzez dostarczenie i przygotowanie materiałów, opracowywanie konspektów, współpracę z Zespołem Programowym czy Zespołem Kadry Kształcącej. Co jest jej charakterystyczną cechą? Jej członkowie to absolutni pasjonaci, którzy w każdej chwili są w stanie odpowiedzieć na najbardziej frapujące historyczne pytania.

Komisja historyczna zbiera się w zależności od potrzeb, raz w miesiącu. W razie konieczności skorzystania z akt, bądź wypożyczenia książki z biblioteczki, prosimy o kontakt e-mailowy: khist.poznanwilda@zhp.pl

KRONIKI