Zbiórka na zwierzaki

psiak_zima6. Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać – a miłować to również pomagać.
Przyszła w końcu zima i mrozy. Przy -8°C psom pękają opuszki na łapach (informacja od weterynarza) a zwierzaki w schronisku przy Bukowskiej nie mają C.O. w boksach.

Dzwoniliśmy do schroniska by dowiedzieć się czego potrzeba teraz najbardziej.
A są to:
Artykuły 'zimowe’:

• koce, ręczniki, poduszki, materace (mogą być używane) – żeby nie marzły

Karmy:

• karmy w puszkach – są bardziej energetyczne niż sucha (ma to znaczenie zimą)
  • karmy dla szczeniąt i kociąt
  • mleko zastępcze dla szczeniąt i kociąt
  • karmy dla alergików (zwierzęta też na to chorują)
  • karma sucha

Inne:

• smycze, obroże, kagańce
  • żwirek dla kotów
  • artykuły pielęgnacyjne jak szczotki, nożyczki, maszynki, szampony dla zwierząt

Zbieramy do końca tygodnia (19.02). Artykuły możecie przynosić do hufca (Kosińskiego 9, pn. 17.30-18.30, wt. 17-19, so. 11-13).
Oprócz tego apeluję by w szczepach zrobić też zbiórkę, artykuły możecie trzymać na razie np w harcówce a pod koniec przyszłego tygodnia zbierzemy wszystko razem.

Liczymy na szeroki odzew, rozpropagujcie tę informację dalej w swoich środowiskach i wśród znajomych.