Menu Zamknij

XXI Finał WOŚP

WOŚPWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 13.01.2013 a tematem XXI Finału było hasło: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów„.

Została też uruchomiona nowa wersja strony internetowej Sztabu pod starym adresem wosp.poznan-wilda.pl. Jest ona stale uaktualniana. Zachęcamy, aby tam śledzić na bieżąco śledzili temat, by nic Wam nie umknęło. 

Wszyscy wolontariusze szczęśliwie powrócili do sztabu i rozliczyli się z zebranych środków

Nasz końcowy rezultat: 30.968,12 zł., 48,20 €, 2,11 $

Do puszek wolontariuszy trafiło sporo nieaktualnych monet i banknotów, często wrzucanych złośliwie, przez ludzi nie darzących Orkiestry sympatią. Jak co roku przekuliśmy ludzką złośliwość na dobro i całą kolekcję owych „podarunków” wystawiliśmy na orkiestrową aukcję Allegro. Po zażartej licytacji (od ceny wywoławczej 20 zł.) zwycięzcą okazał się pan Jakub z Suwałk, który zaoferował 102,50 zł., a wpłacił na konto WOŚP 120 zł. Tym samym pełna pula pozyskanych przez nas w tym roku pieniędzy wzrosła do  31.088,12 zł

Rekordzistami tegorocznego grania w naszym sztabie okazali się: Julia Kowalczyk 1809,62, Małgosia Śmigielska 1782,08,Tomek Drzewicki 1125,68, Asia Ruks 1044,01. 

Wszystkim wolontariuszom, którzy mimo mroźnej pogody dzielnie przemierzali z puszkami ulice Poznania bardzo dziękujemy. Bez Was nie było by tego wyniku, nie byłoby XXI Finału.

Warto przy okazji wspomnieć, że był to już nasz 10 rok wspólnego grania z WOŚP, począwszy od XII Finału. Zebrane w tym roku ponad 31 tys. zł doliczamy wiec do naszego wielkiego licznika, który po tych 10 latach wybił już 237.670,47 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku.

Konspol

Dziękujemy firmie Konspol, która w tym roku przekazała nam (jak i innym sztabom w Poznaniu) posiłki dla wolontariuszy. Otrzymaliśmy 30 kg kurczaków w postaci pysznych panierowanych filetów i skrzydełek. Wszystko gotowe do spożycia, wystarczy tylko podgrzać. Dzięki temu Wolontariusze po powrocie do sztabu mogli spożyć ciepły posiłek.

Zaplecze lokalowe i organizacyjne dla Sztabu, jak co roku zapewniła komenda Hufca ZHP Poznań-Wilda. Czekały tu na Wolontariuszy gorące napoje, kawa, herbata oraz coś słodkiego.

Udział w WOŚP jest oddolną inicjatywą grupy instruktorów hufca i już na stałe wpisał się w kalendarium działania naszej jednostki.