Menu Zamknij

WOŚP 2012

WOŚP„Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.” – to temat tegorocznego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 8 stycznia 2012.

W niedzielę sztab w hufcu pracował przez cały dzień. Rano odbyła się odprawa wolontariuszy i wydawanie identyfikatorów, puszek oraz serduszek. Wolontariusze wracali do rozliczenia w godzinach 17:00 – 19:00. 

Osiągnęliśmy rekordowy wynik 45.563,35 zł., 84,8 € oraz szereg drobnych kwot w innych walutach.  W puszkach znalazło się również kilka sztuk biżuterii. Kwestowało 82 wolontariuszy. Dla porównania w roku ubiegłym, gdy wynik był dla nas również rekordowy zebraliśmy29.243,22 zł.

Rekordzistą tegorocznej kwesty był Wojtek Kaliszan (92 PDH) z wynikiem 2.157,67 zł.; na drugim miejscu znalazł się Tomek Kaniewski (7 WGZ), który zebrał 2.112,63 zł. Trzecia na podium znalazła się Dominika Krawiec (18 PDHż) – 1.958,81 zł. 

Do puszek wolontariuszy trafiały również, często złośliwie, nieaktualne monety i banknoty. Jak co roku wystawiliśmy to wszystko na orkiestrową aukcję allegro. Spośród 7 licytujących najwyższa oferta 41 zł. padła z Suwałk, a nabywca wpłacił na konto orkiestry 50 zł. 

W sumie przez 9 lat grania w orkiestrze zebraliśmy 206.582,35 zł.

Dziękujemy firmie Konspol za przekazanie nam (i innym sztabom) posiłków dla wolontariuszy. Otrzymaliśmy różne potrawy z kurczaka – gotowe tylko do odgrzania. Wolontariusze po powrocie do sztabu mieli zapewniony ciepły posiłek. Było tego tak dużo, że każdy mógł się objadać do oporu :) 

Dziękujemy wildeckiej Policji, za pomoc w instruowaniu wolontariuszy o zasadach bezpieczeństwa, całodzienną opiekę oraz konwojowanie z „urobkiem” do banku.