Menu Zamknij

WOŚP 2011

WOŚPDobiegła końca praca naszego sztabu XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztabem dowodzili: pwd. Marta Bojko (szef sztabu), phm. Katarzyna Kruk, pwd. Agnieszka Antkowiak, phm. Łukasz Dorna. 
W dniu 9 stycznia 2011 zbieraliśmy pieniądze NA ZAKUP SPRZĘTU DLA DZIECI Z CHOROBAMI UROLOGICZNYMI I NEFROLOGICZNYMI
78 wolontariuszy z pomocnikami, przez cały dzień kwestowało na ulicach Poznania. Wszyscy bezpiecznie powrócili do sztabu. 

Sztab organizował pomoc w spotkaniu się osób, które chcą sprzedać jakieś własne przedmioty, a dochód z tej sprzedaży chcą przeznaczyć na zbiórkę publiczną, z osobami, które chcą te przedmioty kupić – niegdyś nazywano to licytacją. W ramach tego spotkania pozyskaliśmy1.696,- zł. 

Do puszek trafiło sporo nieaktualnych monet i banknotów – zapewne wrzucanych w ramach „świetnego kawału” przez złośliwców nie lubiących orkiestry. Jak zawsze wystawiliśmy je na orkiestrowej aukcji allegro, gdzie zostały wylicytowane za 52,- zł. Zgodnie z zasadami orkiestrowych aukcji, nabywca wpłacił tę kwotę bezpośrednio na konto WOŚP, a po potwierdzeniu, że należność wpłynęła, wysłaliśmy wszystko nabywcy. 

Po podliczeniu okazało się  mamy rekordową – w stosunku do wszystkich naszych finałów – kwotę:

 29.243.22 zł. i  61,43 € oraz sporo drobnych kwot w najróżniejszych walutach. 

Rekordzistkami tegorocznej zbiórki okazały się harcerki z V Szczepu: Agnieszka Sochacka (36 PDH) – 2.280 zł, Marta Figaj (36 PDH) – 1.845,39 zł, Joanna Ruks (18 PDHż) – 1.560,18 zł, Natalia Lizik (18 PDHż) – 1.133,53 zł, Dominika Krawiec (18 PDHż) – 1.079,45 zł. I nie można zapomnieć o „naganiaczkach” – czyli młodszych harcerkach z tych drużyn, które z wielkim zacięciem wyłapywały wszelkich potencjalnych ofiarodawców. 
O godz. 22:00 wszystkie zebrane środki, w asyście wildeckich policjantów, zawieźliśmy do banku (przy okazji pozyskaliśmy tam gadżety do zlicytowania za rok).
W sumie, przez 7 lat grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zebraliśmy 161.019,49 zł. 

Zapraszamy też na naszą sztabową stronę www oraz do odwiedzenia galerii z fotoreportażami z poprzednich finałów.