Pomoc powodzianom

Chorągiew Śląska ZHP, w obliczu powodzi, rozpoczęła akcję „Podaj dłoń” – zbiórka darów i pomoc poszkodowanym przez żywioł. Wystosowała też apel do innych jednostek harcerskich o pomoc.
Nasz Hufiec czynnie odpowiedział na ten apel, organizując zbiórkę darów dla powodzian.
Zbieraliśmy:
– materiały biurowe do wyprawek szkolnych: zeszyty, długopisy, ołówki, plecaki-tornistry, kredki i wszelkie inne rzeczy, które są niezbędne w szkole
– środki przemysłowe: mydła, proszki, szampony, odżywki i środki higieniczne dla niemowląt, itp.
– produkty żywnościowe o długotrwałej przydatności do spożycia: ryż, kasza, makaron, puszki, także słodycze dla dzieci. Zbiórka trwała przez cały tydzień w drużynach, w harcówkach wśród społeczeństwa
W środę 2 czerwca, transport z darami pojechał do Chorzowa.