Menu Zamknij

Odszedł na Wieczną Wartę – dh Marek Mastalerz

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 27 marca, po 11 dniach walki o życie na Wieczną Wartę odszedł były harcerz naszego Hufca druh Marek Mastalerz.

Był on harcerzem 67 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej w latach 90. Był zasłużonym wolontariuszem współpracującym z inicjatywą Nehemiasz. Zginął tragicznie, na skutek ran poniesionych podczas ostrzału transportu z pomocą humanitarną dla obywateli ogarniętej wojną Ukrainy.

Pogrzeb odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 13.00 na Cmentarzu przy ul. Lutyckiej w Poznaniu.

Informujemy, że rozkazem specjalnym Komendantki Hufca LS2/2023 ogłoszona została żałoba do dnia 21.04.2023. Polecamy odczytać rozkaz na zbiórkach drużyn i zastępów, okryć kirem sztandary oraz nałożyć czarne opaski na Krzyże Harcerskie.