Menu Zamknij

Maraton pisania listów AI 2010

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 2010

• Kiedy? 11.12.2010. od 12:00 do 22:00

• Gdzie? Fort IIa, os. Czecha, POZNAŃ (wejście asfaltową ulicą prowadzącą w dół, za kościołem)

• Jak? W zabytkowym Forcie IIa Thuemen na os. Czecha z 1890 roku, w miłej atmosferze można było napisać list, a potem zwiedzić fort!!! I Ty możesz pomóc ludziom, których prawa są łamane!!!

Czekaliśmy na Ciebie od 12:00 do 22:00 w forcie! 
Koszt udziału w maratonie to 3 zł (na pokrycie kosztów wysyłki listów i organizacji 

• O co chodzi? Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wtedy piszemy ręcznie (!) listy w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane.

Amnesty Inernational zaczęło pisać listy w 2001 roku w Polsce. Obecnie Maraton jest globalnym wydarzeniem. W poprzednim roku akcja odbyła się w 50 krajach. Listy AI zapychają system pocztowy, niektóre ambasady boją się ich otwierać (Ambasada Izraela zwracała niektóre paczki z listami i musiały być wysyłane ponownie).

W zeszłym roku Amnesty International wysłała 730 tysięcy apeli, z czego 108026 z Polski. Co najważniejsze: w czterech sytuacjach żądania zostały całkowicie spełnione.