Menu Zamknij

Wyjazd do Anglii 2022 – „Przeszłość Fundamentem przyszłości, czyli czego możemy nauczyć się od naszych przodków”

Koniec listopada kadra i wędrownicy III Szczepu oraz dwóch członków Komendy Hufca miało przyjemność reprezentować nasze środowisko w Wielkiej Brytanii! 🇬🇧

Zostaliśmy zaproszeni do współpracy podczas projektu „Przeszłość fundamentem przyszłości, czyli czego możemy nauczyć się od naszych przodków”, który organizowany był przez Fundacja Kochania Poznania

Druhny i druhowie odwiedzili wiele miejsc związanych z II Wojną Światową takich jak Instytut Władysława Sikorskiego czy Imperial War Museum szukając śladów Polski na obczyźnie, a poza tym zwiedzili wiele kultowych miejsc dla tego kraju! 🎡

Najciekawszym wydarzeniem było jednak poznanie drużyn działających w ZHPpGK. Podczas tego spotkania porozmawialiśmy o tym jakie miejsca w Londynie, a jakie w Poznaniu można znaleźć związane z II WŚ. Do tego poznaliśmy różnice i podobieństwa naszych dwóch organizacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to spotkanie 💚