Spotkanie Pokoleń

100lecie-wilda---logo1Z okazji 100-lecia harcerstwa na Wildzie, 13 lipca w bazie obozowej hufca w Kaplinie, odbyło się “Spotkanie Pokoleń”. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkich chętnych – zarówno byłą jak i obecną kadrę oraz drużyny hufca.

Program spotkania:

• 11:00 – przyjazd do Kaplina
  • 11:00 – zwiedzanie bazy, indywidualne spotkania, kawiarenka
  • 14:00 – obiad
  • 15:00 – Msza Św.
  • 16:00 – ognisko pokoleń
  • 19:15 – kolacja

Podczas ogniska oprócz śpiewów piosenek i zabaw, zarówno tych dawnych jak i obecnych następowały chwile uroczyste:

• Przewodniczący Rady Chorągwi hm. Grzegorz Olejniczak odczytał List Gratulacyjny Komendanta Chorągwi;
  • Dh. Katarzynie Kruk został wręczony stopień harcmistrzyni;
  • Srebrne Honorowe Odznaki Przyjaciół Harcerstwa otrzymali: Prezes Dębieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pani Ewa Parzych, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Pan Marek Kordus oraz dh Artur Gajewy;
  • Dyplomy Naczelniczki ZHP dla wyróżniających się drużynowych otrzymały pwd Zofia Barwicka i pwd. Weronika Boińska.

Na wspólne świętowanie przybyło w tym dniu 161 osób, ponadto na obozie było w tym czasie 280 zuchów, harcerek i harcerzy oraz instruktorów z 19 drużyn hufca.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie Jubileuszu.

Zdjęcia i filmy ze Spotkania można zobaczyć na stronie Bazy Obozowej. Zapraszamy do oglądania.