Menu Zamknij

Plebiscyt „Wildeckie Pióra”

Każdego dnia blisko 10 000 instruktorów – wolontariuszy Związku Harcerstwa Polskiego, z zaangażowaniem wychowuje najmłodsze pokolenie Polaków w zgodzie z ideałami płynącymi z Prawa  i Przyrzeczenia Harcerskiego. 
W naszym Hufcu nie jest inaczej. Wśród nas znajdują się Instruktorzy, którzy z wielką starannością i odpowiedzialnością podchodzą do swoich obowiązków. Poświęcają większość swojego czasu, nie oczekując nic w zamian. 

Żeby docenić właśnie tych wyjątkowych członków naszego Hufca oraz prężnie działające drużyny/gromady oraz szczepy powstał Plebiscyt Hufcowy „Wildeckie Pióra”. 

W tym roku jest to już 2 edycja plebiscytu! 

Kandydaci:

 

Regulamin Plebiscytu

0
Ilość zgłoszonych kandydatur

KATEGORIE

0
Kategorie
0
Kategorie
0
Kategorie

Wydarzenie Roku

Rok 2021 dla harcerzy oraz instruktorów był kolejnym rokiem szczególnie trudnym: kolejny rok trwania pandemii, czasowe ograniczenie spotkań, zbiórki online. Lecz i w tym trudnym czasie powstały ciekawe rozwiązania, wydarzenia czy zbiórki.  

 

Kategoria Wydarzenie Roku jest przestrzenią do podzielenia się najciekawszymi pomysłami na zbiórki, gry, przedsięwzięciami prowadzonymi podczas działalności drużyn/gromad oraz szczepów. 

W zgłoszeniu prosimy opisać inicjatywę zorganizowaną podczas działalności. 

Mistrz Mediów Społecznościowych

“Jak Cię widzą tak Cię piszą” mówi znane przysłowie. Mówi nam o tym, że ludzie oceniają nas po wyglądzie zewnętrznym, co znaczy, iż estetyka jest naszą wizytówką i to ocenią inni w pierwszym kontakcie. 

 

Kategoria Mistrz Mediów Społecznościowych jest przestrzenią do pochwalenia się swoimi mediami społecznościowymi drużyn/gromad czy szczepów. Szukamy takich drużyn, których media są najbardziej przejrzyste, najciekawsze, rzucające się w oko i zachęcajcie do dołączenia do harcerstwa. 

Nowicjusz Roku

Często początki na nowej funkcji przerażają, ale z każdym mijającym miesiącem jest coraz lepiej, jesteśmy coraz pewniejsi tego co robimy i możemy pokazać jeszcze więcej.  

 

To kategoria dla drużynowych, szczepowych oraz przybocznych, którzy niedawno rozpoczęli swoją służbę instruktorską w środowisku, a której chcecie powiedzieć “robisz świetną robotę”.  Prosimy zgłaszać kandydatów, którzy w roku harcerskim 2020/ 2021 otrzymali nowe funkcje. 

 

W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągniecie proponowanej osoby w wybranym obszarze: 

♥ Ciekawe działanie z gromadą/drużyną lub szczepem, 
♥ przewodzenie zespołem lub jednostką organizacyjną, 
♥ innowacyjny projekt, ciekawe zbiórki, stworzone inicjatywy, 
♥ przedsięwzięcie programowe, kształceniowe lub wizerunkowe, 
♥ sposoby motywowania wychowanków oraz prowadzenia drużyny/gromady lub szczepu.

Pomocna Dłoń

Służba jest jedną z ważniejszych wartości harcerskiego wychowania. Harcerki i harcerze pełnią ją nie tylko na rzecz lokalnego środowiska, ale także wychodzą poza nie. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Służba to nie tylko praca na zewnątrz organizacji. 

 

To kategoria dla instruktorów, wędrowników oraz harcerzy, którzy w okresie pandemii podjęli się służby, która miała realny wpływ na otaczające środowisko oraz w tym trudnym okresie starały się dać coś więcej od siebie innym. 

 

W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanej osoby nominowanej w wybranym obszarze: 

♥ zainicjowanie służby w swoim środowisku, 
♥ projekty mające na celu upowszechnianie służby, 
♥ służba na rzecz osób z najbliższej okolicy. 

Motywator

Wśród instruktorów naszego Hufca można znaleźć i tych, którzy oprócz zaangażowania się w wspieranie codziennej działalności drużyn i gromad, są oparciem dla drużynowych, instruktorów czy członków drużyn.  Są swoistymi motywatorami, źródłem energii i inspiracji dla innych.  

 

Ta kategoria jest przestrzenią, by wyróżnić komendantów szczepów oraz instruktorów, którzy w swojej służbie nie tylko pomagają w codziennej pracy wychowawczej, ale także w rozwoju i nie zapominają o drugiej osobie, starają się pomagać, motywować, wspierać i inspirować.  

 

W zgłoszeniu prosimy opisać osiągnięcie proponowanego kandydata w jednym z poniższych obszarów: 

♥ Motywowanie innych, 
♥ Dbanie o rozwój kadry instruktorskiej oraz członków drużyn, 
♥ Wspieranie kadry w problemowych sytuacjach, 
♥ Źródło energii, czyli inspirowanie innych.

Strażnik Tradycji

Tradycja, obrzędowość to nieodłączny element harcerskiej wędrówki poprzez, który nasze harcerskie życie staje się ciekawsze.

 

Wśród instruktorów naszego Hufca można odnaleźć tych, którzy wielbią tradycję swoich środowisk i są strażnikami tradycji i tajemnic. To oni przygotowują niesamowite obrzędowe przekazania, zobowiązania czy przyrzeczenia. To oni pamiętają całą historię swoich jednostek i chętnie się tą wiedzą dzielą. To oni wiedzą, dlaczego drużyna ma takiego patrona i jakie są jej najstarsze tajemnice.  

 

Ta kategoria jest przestrzenią, by wyróżnić wędrowników, instruktorów, którzy dbają o tradycje i obrzędowość w swoich jednostkach. Tworzą nowe, ulepszają stare lub po prostu trzymają się wypracowanych już przez lata tajemnic.  

 

W zgłoszeniu prosimy o opis kandydata w jednym z poniższych obszarów: 

 

♥  Znajomość patrona jednostki oraz praca z nim, 

♥ Dbanie o szerzenie tradycji w jednostce, 
♥ 
Tworzenie ciekawych elementów obrzędowości, podczas zobowiązań, przyrzeczeń czy przekazań. 

Ta kategoria skierowana jest do wszystkich członków hufca posiadających stopień instruktorski.

Finansowy Świr

Jest to przestrzeń, by wyróżnić wszystkie osoby zajmujące się finansami w środowisku od terminowego opłacenia składek po mistrzowsko rozliczone ROHISy. 

 

W zgłoszeniu prosimy o opis kandydata w jednym z poniższych obszarów: 

 • ♥ Terminowe rozliczanie się w hufcu (czy to z opłacania składek, czy rozliczeń faktur dotyczących biwaków, zbiórek, projektów ROHiS i innych) 

 • ♥ Swobodne poruszanie się po procedurach finansowych HALiZ, biwaków, dofinansowań typu: ROHIS, 1% podatku, zbiórki publiczne i inne 

 • ♥ Dbałość o prowadzenie dokumentacji finansowej drużyny/szczepu/zespołu 

 • ♥ Dbałość o sprzęt i majątek środowiska 

 • ♥ Przeprowadzenie akcji zarobkowej lub innej formy pozyskania funduszy lub sojuszników dla swojego środowiska

Mistrz Organizacji

Każdy z nas zna taką osobę, która potrafi zrobić wszystko. A jak czegoś nie potrafi to szybko się uczy i staje na wysokości zadania, aby wszystko co założyła wyszło jak najlepiej. 

 

Jest to przestrzeń, by wyróżnić wszystkie osoby zajmujące się szeroko pojętym ogarnianiem wszystkich i wszystkiego w swoim środowisku. Jest to osoba, która wie wszystko o wydarzeniach, które są organizowane w pobliżu oraz potrafi stworzyć coś z niczego. 

 

W zgłoszeniu prosimy o opis kandydata w jednym z poniższych obszarów: 

 • ♥ Organizacja HALiZ, 

 • ♥ Organizacja wszelkich form wyjazdowych, rajdów, ciekawych zbiórek, spotkań itp. 

 • ♥ Stworzenie ciekawej propozycji programowej lub inicjatywy związanej z programem.

 

Harcerski Influencer

Żyjemy w świecie wszechobecnej technologii i mediów społecznościowych. Lecz są profile/osoby, które chętnie obserwujemy, których materiały publikowane są w sposób interesujący i zachęcający do dalszego obserwowania oraz “lajkowania”. 

 

Jest to przestrzeń, by wyróżnić wszystkie osoby zajmujące grafikami, tworzeniem zabawnych i zapadających w pamięć relacji, prowadzeniem stron drużyn w mediach społecznościowych. 

 

W zgłoszeniu prosimy o opis kandydata w jednym z poniższych obszarów: 

 • ♥ Ciekawie poprowadzone relacje na fanpage’u drużyny/gromady/szczepu, 

 • ♥ Interesujące i wpadające w oko grafiki, projekty itp., 

 • ♥ Spójnie i regularnie prowadzona strona w mediach społecznościowych.  

Harcprzyjaciel

“Przyjaźń jest najdelikatniejszym kwiatem, który rozwija się z wzajemnych kontaktów międzyludzkich. Jeżeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie, więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swoje pączki.” ~ Zenta Mauriņa 

 

Jest to przestrzeń, by wyróżnić wszystkie osoby, które dbają o integrację śród hufcową, wszechstronną pomoc, zawsze służą radą, ale też chętnie pojawiają się na wydarzeniach nie tylko w swoim środowisku, ale też poza nim. Szukamy osoby, która jest wszędzie widoczna ;) 
 

W zgłoszeniu prosimy o opis kandydata w jednym z poniższych obszarów: 

 • ♥ Dążenie do integracji swojego środowiska z innym środowiskiem w hufcu oraz poza nim, 

 • ♥ Udział w spotkaniach, zbiórkach lub innych przedsięwzięciach różnych środowisk, 

 • ♥ Wszechstronna pomoc, służenie radą oraz branie udziału we wszelkich inicjatywach. 

 •