Biblioteczka hufca

exlibrisW komendzie Hufca dostępna jest dla instruktorów i drużynowych biblioteczka z książkami i materiałami o tematyce harcerskiej, historycznej i innej. Wszystkie pozycje, jakie udaje nam się z różnych źródeł pozyskać są katalogowane, opisane i można je śmiało wypożyczać. Aktualny spis pozycji dostępny jest w wersji PDF w dziale Do pobrania. Na czerwono zaznaczone są nowości.
Ostatnia aktualizacja spisu – 03.10.2013 r.

Regulamin biblioteki:

1. Prawo do dysponowania zasobami zbioru bibliotecznego (książkami, kronikami, albumami itp.) upoważniona jest tylko i wyłącznie komenda hufca.
  2. Do korzystania ze zbiorów biblioteczki uprawnieni są tylko harcerze Hufca ZHP Poznań-Wilda. Członkowie innych jednostek tylko w uzasadnionych przypadkach.
  3. Wypożyczenie wybranej pozycji musi być potwierdzone wpisem w zeszycie, który powinien zawierać podpis wypożyczającego oraz deklarowaną datę zwrotu.
  4. Materiały historyczne wypożycza się tylko w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach.
  5. Czytelnik ponosi pełną odpowiedzialność za wypożyczone materiały oraz zobowiązany jest do zwrotu pozycji w ustalonym terminie.
  6. Czytelnik nieprzestrzegający terminu zwrotu, wyraża zgodę na opublikowanie swoich danych (imienia i nazwiska, stopnia oraz nr drużyny), na stronie WWW hufca.
  7. Korzystanie z zasobów biblioteczki oznacza akceptację niniejszego regulaminu.