Menu Zamknij

Msza Św. w intencji harcerzy

W dniu 3 lutego rozpoczęliśmy nasze obchody 100-lecia uroczystą mszą w intencji wszystkich pokoleń harcerzy wildeckich.

O godzinie 17:00 odprawiono mszę w kościele pw. Maryi Królowej na Rynku Wildeckim. Oprawę muzyczną przygotował nasz zespół, który co miesiąc wspiera artystycznie młodzieżowe msze na g. 17:00. Służbę liturgiczną pełnili też harcerze naszego hufca. Podczas mszy obecnych było 6 pocztów sztandarowych prezentujących nasze sztandary: obecny sztandar hufca oraz historyczne: sztandar 92 PDH z 1948 r., sztandar 33 PDHż z 1939 r., 2 sztadnary 10 PDH z 1930 i 1948 r. i sztandar Drużyn Zuchowych z 1947 r.

Na początku mszy ksiądz przedstawił krótko historię harcerstwa na Wildzie. W swoim kazaniu o ofiarności i poświeceniu nawiązał także do bieżących działań harcerzy, wymieniając różne formy naszej służby i działalności.

We mszy licznie wzięli udział harcerki i harcerze hufca.