Menu Zamknij

Pole namiotowe

 

Dla osób chcących zaznać wypoczynku na łonie kaplińskiej natury wydzielono pole namiotowe – zwane „Patelnią”. Nie jest to pole namiotowe w pełnym rozumieniu pola biwakowego, a jedynie obszar terenu bazy wydzielony specjalnie dla gości obozu (np. rodziców), a także osób przyjeżdżających do Kaplina poza sezonem. Pole położone jest na północno-wschodnim skraju stanicy, ma formę trawiastej polany otoczonej drzewami. Nieopodal, już poza terenem bazy, znajduje się też „dzika plaża”, z której korzystają goście Użytkownicy pola muszą posiadać swój sprzęt biwakowy. Na polu znajduje się miejsce na niewielkie ognisko, jest też mały pomost z dostępem do jeziora. Dla gości „Patelni” wydzielone są w budynku toalet 2 osobne kabiny wyposażone w umywalkę i WC. Dostęp do nich jest niezależny od trwającego w bazie obozu. Od 2013 roku dostępny jest też prysznic dla gości, ulokowany również w budynku WC (wejście po przeciwnej stronie). Żetony uruchamiające automat prysznicowy (5 min. kąpieli, ale z funkcją start-stop) można otrzymać u opiekuna „Patelni” – Edyty Talarek.

CENNIK