Zostań harcerzem w Hufcu ZHP Poznań-Wilda!

Wrzesień jest najlepszym momentem na rozpoczęcie swojej przygody z harcerstwem! 🧭 W związku z tym prezentujemy wam listę drużyn, które obecnie prowadzą nabór do swoich drużyn. Lista drużyn ułożona jest według wieku dzieci, a już na końcu znajdziecie link do mapy z punktami zbiórek w naszym Hufcu! 💚

6 Wildecka Gromada Zuchowa!

❓ Chłopcy i dziewczynki w wieku 6-9 lat

📍 Szkoła Podstawowa nr 84 na ul. Łozowej (wejście od boiska szkolnego)

📅 Gromadę będzie można poznać podczas Festynu II Szczepu, który odbywać się będzie 1.10 w godzinach 10-12 przy SP nr 84!

📞 575 779 894; agnieszka.gozdzierska@zhp.net.pl

74 Poznańska Drużyna Harcerska Eskapada! Zaprasza do przeżycia wspólnej eskapady przez świat harcerstwa!

❓ Chłopcy i dziewczynki w wieku 9-12 lat

📍 Szkoła Podstawowa nr 84 na ul. Łozowej (wejście od boiska szkolnego)

📅 Zbiórki dla dziewczynek odbywają się w czwartki 17-18:30, a chłopców we wtorki 17-18:30. Drużynę będzie można poznać podczas Festynu II Szczepu, który odbywać się będzie 1.10 w godzinach 10-12 przy SP nr 84!

📞 605 940 038, maja.luszczek-pawelczak@zhp.net.pl

8 Poznańska Drużyna Harcerek im. Barbary Łazarewiczówny!

Słyszycie to? To najbardziej rozśpiewana i największa drużyna tego Hufca! Drużyna z prawie stuletnią tradycją zachęca do dołączenia do Ósemki i przeżycia najbarwniejsze przygody w swoim życiu!

❓Dziewczynki w wieku 10-11 lat

📍Harcówka przy ul. Kosińskiego 9

📅 Zbiórka drużyny odbędzie się 27.09 w Starym Zoo o godzinie 17:00, kadra prosi o zabranie ze sobą planów lekcji!

📞 724 444 440, aleksandra.debska1@zhp.net.pl

9 Poznańska Drużyna Harcerek 'Kasjopea’ im. Królowej Jadwigi!

Dziewiątka to drużyna wielopoziomowej z ponad dwudziestoletnią tradycją. Nazwy zastępów pochodzą od gwiazdozbiorów. Działają w systemie, a co za tym idzie przykładają wagę do prężnie działającej współpracy. Kierują się ideą „młodzi wychowują młodych”

❓Dziewczynki w wieku 10-12 lat

📍Harcówka przy ul. Kosińskiego 9 / Harcówka w Szkole Podstawowej w Tulcach

📞 727 552 209; joanna.rais@zhp.net.pl

10 PDH im. Leszka Białego!

Dziesiątka to drużyna harcerska, która już od 1920 roku wychowuje nowe pokolenia w duchu skautingu. Wstępując w ich szeregi spotkasz kumpli na całe życie, nauczysz się zaradności i samodzielności, rozwiniesz swoje pasje i odkryjesz masę nowych zainteresowań.

❓ Chłopcy w wieku 10-13 lat 📍

Harcówka przy ul. Kosińskiego 9

📅 Informacje o dacie zbiórki naborowej pojawią się na ich profilu na Facebooku! 📞

784 462 327, jan.brauze@zhp.net.pl

36 Poznańska Drużyna Harcerska „Pełnia” im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego!

Otwartość, dobry humor, muzykalność, super atmosfera, jedzenie, kosmos i przyjaźń – te słowa określają właśnie 36 PDH! Serdecznie zapraszają Cię do drużyny!

❓Dziewczynki w wieku 10-13 lat

📍Harcówka na os. Czecha w ZSO nr 4

📅 Zbiórka naborowa odbywa się już 19.09, 36 spotkacie również w harcówce w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 18:00

📞 514 366 802; malgorzata.kempa@zhp.net.pl

18 Poznańska Drużyna Harcerek

Chcesz poznać przyjaciół i tworzyć z nimi zespół? Osiemnastka jest dla Ciebie na pewno znajdziesz u nich dla siebie miejsce. Gwarantujemy, że będziesz się świetnie bawić!

❓Dziewczynki od 10 roku życia

📍Harcówka na os. Czecha w ZSO nr 4

📅 Zbiórka naborowa odbywać się będzie 16.09 o godzinie 17:00

📞 julia.kasperczak@zhp.net.pl

27 Poznańska Drużyna Harcerska im. dr Wandy Błeńskiej

27 zaprasza do dołączenia wszystkie chętne dziewczynki. Zbiórki są prowadzone w małych grupach, ale oprócz tego organizowane są regularne wyjścia drużyny i biwaki, a latem oczywiście jeżdżą na obóz!

❓Dziewczynki w wieku 10-16 lat

📍Fort IIa na os. Czecha / Szkoła Podstawowa nr 87 w Antoninku

📅 Zbiórki dla zastępu w Antoninku odbywają się w piątki w godzinach 18-19, a zastępu w Forcie IIa w środy w godzinach 19-20

📞 601 914 886, roma.filipiak@zhp.net.pl

92 Poznańska Drużyna Harcerska „Orzeł” im. III Kompanii „Agat”

Od 20 lat daje niezwykle wspomnienia kolejnym pokoleniom harcerzy! Jeśli chcesz nauczyć się sztuki przetrwania na obozie harcerskim i w codziennym życiu, a przy okazji przeżyć niezapomniane przygody i poznać przyjaciół na całe życie to drużyna właśnie dla Ciebie!

❓ Chłopcy od 10 roku życia

📍 Harcówka na os. Czecha w ZSO nr 4

📅 Zbiórka naborowa odbędzie 21.09 o godzinie 18:00

📞 konrad.kropidlowski@zhp.net.pl

74 Poznańska Drużyna Harcerzy Starszych Jeżeli chcesz stać się częścią harcerskiej rodziny to Hardo zaprasza Cię na swoje zbiórki!

❓ Chłopcy i dziewczynki w wieku 13-16 lat

📍 Szkoła Podstawowa nr 84 na ul. Łozowej (wejście od boiska szkolnego)

📅 Zbiórki zastępu żeńskiego odbywają się w środy w godzinach 17-18, a męskiego w środy w godzinach 18-19. Drużynę będzie można poznać podczas Festynu II Szczepu, który odbywać się będzie 1.10 w godzinach 10-12 przy SP 84!

📞 691 942 701; maria.wandel@zhp.net.pl

Wszystkie nasze drużyny znajdziesz również na naszej stronie internetowej https://poznanwilda.zhp.pl/jednostki-hufca/ Sprawdź, skontaktuj się z drużynowym i zostań harcerzem! ✨ Zachęcamy do sprawdzenia drużyn, które prowadzą nabory według mapy! 🗺https://www.google.com/maps/d/u/0/edit…