Menu Zamknij

WOŚP – Stop Powodziom

WOŚP4 lipca 2010 roku znów zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP prowadziła zbiórkę publiczną „Stop powodziom” mającą na celu zebranie środków na doposażenie jednostek straży pożarnych w sprzęt ułatwiający zwalczanie skutków powodzi. Pomysł był bardzo spontaniczny, a czasu na jego realizację mieliśmy niewiele. Akcja odbywała się przy minimalnej ilości wolontariuszy, bardziej stacjonarnie niż podczas Finału (w centralnych punktach miasta stojące kilka dużych puszek do których każdy chętny będzie mógł wrzucić datek), a wszystko to na zasadach całkowitego wolontariatu – bez kosztów za sceny, oświetlenie, nagłośnienie itp. Czas trwania akcji to termin drugiej tury wyborów, aby w czasie trwania tzw. ciszy wyborczej media powiedziały o akcji. Niestety TVP zawiodła na całej linii i nie włączyła się w akcję. Przez to do wielu ludzi informacje nie dotarły i traktowali wolontariuszy dość nieufnie. 

Nasz sztab działał w składzie: pwd. Marta Bojko – Szef sztabu oraz członkowie: phm. Katarzyna Kruk, pwd. Agnieszka Antkowiak i phm. Łukasz Dorna. Mieliśmy 53 wolontariuszy. Nasz sztab był jednym z dwóch działających w Poznaniu. 

Nasz końcowy wynik to 12.667,90 zł.