Menu Zamknij

Harcerski Start 2013/2014

Harcerski Start 2013/201410 września w Parku Jana Pawła II zebrały się drużyny wildeckiego hufca, by uroczystą zbiórką rozpocząć nowy Rok Harcerski 2013/2014.
Do apelu stanęło łącznie 217 zuchów, harcerzy i instruktorów. Odczytano rozkaz Komendanta Hufca oraz dokonano podsumowania Rankingu Drużyn.
W tym roku w kategorii zuchowej I miejsce zajęła ponownie 12 WGZMiejsce IIprzypadło 6 WGZ, a III – 13 WGZ. W kategorii harcerskiej I miejsce po raz 3. zajęła 
18 PDHż
. Tym samym przechodnie trofeum stało się własnością drużyny już na stałe. 
II miejsce
 wywalczyła w tym roku 10 PDH, a na III lokacie uplasowała się 36 PDH. Wszystkim drużyną, które zajęły miejsca na podium gorąco gratulujemy, szczególnie druhnom z 18 PDHż za 3 z rzędu zwycięstwo!

W tym roku na zbiórce gościliśmy również wyjątkowych gości – Radnych z Rady Osiedla Wilda, którzy postanowili ofiarować na rzecz hufca nowy 10-cio osobowym namiotem z dodatkowym osprzętem. Radni postanowili wesprzeć wildeckich harcerzy tym darem z okazji jubileuszu 100-lecia harcerstwa na Wildzie. Przewodniczący Rady, p. Adma Babicz wręczył również dyplomy gratulacyjne drużynom, które zajęły I miejsca w Rankingu Drużyn.
Gorąco dziękujemy Radnym za ich wsparcie!

Na koniec zbiórki przeprowadzono „bicie rekordu” ilości osób w 10-cio osobowym namiocie. Okazało się, że nasz nowy namiot mieści ich aż 159 ! ;)