Menu Zamknij

Betlejemskie Światło Pokoju

BŚP11 grudnia 2010 r. w rzymskokatolickim kościele św. Jana Bosko w Wiedniu przedstawiciele organizacji skautowych z różnych krajów Europy po raz 24 uczestniczyli w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Delegacja Związku Harcerstwa Polskiego wzięła udział w ceremonii i przyjęła płomień zapalony w grocie narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem.
Dzień później 12 grudnia 2010 r. na terenie Słowacji od naszych braci skautów Betlejemskie Światło Pokoju przejęliśmy oficjalnie, by następnie powędrować z Nim w sztafecie przez całą naszą Ojczyznę od Tatr po Bałtyk.

W Poznaniu uroczystość przekazania BŚP harcerskim środowiskom, mieszkańcom i władzom miasta odbyła się w niedzielę 19 grudnia w Farze. Podczas Mszy, Światło delegacjom środowisk harcerskich wręczał ks. abp. Stanisław Gądecki. Z naszego Hufca delegacje do odbioru BŚP wystawiły: III Szczep, V Szczep, KI Zorza, KS Dziewiątacy, 8 PDH, 17 PDH, 18 PDHż, 35 PDH i 36 PDH. 


Rozprowadzaliśmy BŚP w naszych terenach działania:

• w Parafii Maryi Królowej przy Rynku Wildeckim w czwartek 23.12 w godz. 12:00 – 17:00 dyżurowały drużyny 8 PDH, 9 PDH, 10 PDH i 13 WGZ. 

• do Parafii Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Dąbrówki, Światło zaniosła 10 PDH, w czwartek 23.12 na roraty o godz. 6:45;

• codziennie można było odpalić Światło w Komendzie Hufca.