22. Finał WOŚP za nami

WOŚP22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca, a wraz z nim tegoroczna praca naszego hufcowego Sztabu. Wystawiliśmy 89 wolontariuszy, z czego 53 harcerzy (w tym ponad połowa to harcerze wildeckiego hufca). Nasz końcowy rezultat, oficjalnie potwierdzony przez bank to 32.636,56 zł

Tegoroczne granie zorganizowaliśmy przy współpracy Poznań City Center, w ramach której nasi wolontariusze mogli prowadzić zbiórkę na terenie obiektu. Dodatkowo przygotowaliśmy też specjalny kącik dla dzieci z animacjami oraz za sprawą dh. Pauliny Piątek przeprowadzony został pokaz Zumby.

Więcej o tegorocznej akcji przeczytacie na stronie Sztabu http://wosp.poznan-wilda.pl

Wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam ta akcja trwa, a nasz sztab kolejny rok mógł włączyć się w dzieło niesienia pomocy innym ludziom.

Podziękowania również dla naszym tegorocznych sponsorów – firmy Konspol, Limaro oraz Hochland.

Wobec różnych głosów w mediach na temat Orkiestry zachęcam do zapoznania się wpisem na blogu ks. proboszcza Parafii Zmartwychwstania Pańskiego (na terenie której siedzibę ma nasz hufiec). Również bardzo pięknie i ciepło o WOŚP wypowiedział się na vlogu w serwisie Boska.tv ks. Jan Kaczkowski, który sam zmagając się z nieuleczalną chorobą zna problemy służby zdrowia od podszewki.