2013 – rok jubileuszowy 100 lat Harcerstwa na Wildzie

100lecie_wilda_-_banner

1 lutego 2013 r. mija 100 lat od powołania na Wildzie drużyny skautowej im. Leszka Białego. Był to początek harcerstwa w naszej dzielnicy. Poniżej zamieszczamy planowany porządek obchodów tego jubileuszu:

3 lutego – Msza Święta harcerska w intencji wszystkich pokoleń wildeckich harcerzy. Godz. 17:00 w Parafii pw. Maryi Królowej przy Rynku Wildeckim.

Wystawa. Forma „objazdowa”. Wystawę w ciągu roku prezentowana będzie w wildeckich parafiach i szkołach. Prezentowane będą zdjęcia różnych środowisk harcerskich – te archiwalne oraz najnowsze z uwzględnieniem promocji środowiska, które w rejonie danej parafii lub szkoły działa.

15-17 lutego – Biwak 10 PDH im. Leszka Białego w Puszczykowie – obchody 100-lecia drużyny. W biwaku wzięły udział drużyny hufca. W sobotę na uroczysty kominek przybyła b. kadra drużyny i szczepu.

22 lutego – zawody krótkofalarskie. Harcerski Klub Łączności „WILDA” SP3ZAC organizuje zawody DMB z okazji rocznicy urodzin gen.Baden-Powella. Regulamin na stronie klubu : www.sp3zac.republika.pl .Zapraszamy wszystkich harcerzy krótkofalowców do czynnego udziału w zawodach.

Kwiecień / Maj – praca radiostacji okolicznościowej. W kwietniu i maju Harcerski Klub Łączności „WILDA” SP3ZAC uruchomi z okazji Jubileuszu 100-lecia Harcerstwa na Wildzie radiostację pod znakiem okolicznościowym SN100HW. Łączności z tą stacją będą potwierdzane specjalną Qsl-ką, kartą specjalnie wydaną z tej okazji.

Czerwiec – jubileuszowy zlot hufca w Imiołkach. Organizuje 92 PDH

13 lipca – spotkanie pokoleń w bazie obozowej w Kaplinie. Impreza przewidziana dla wszystkich chętnych – byłej i obecnej kadry oraz drużyn hufca. Zapewnimy transport autokarami. W programie zwiedzanie bazy, obiad, msza św., ognisko, kolacja.

Wrzesień – manewry zastępów – zawody-biwak w Kaplinie z naciskiem na reprezentacje nie drużyn, a zastępów. [wykreślono z porządku obchodów]

Gra miejska. Termin do ustalenia (czerwiec lub sierpień). Formuła gry miejskiej po Wildzie z udziałem zaproszonych wildeckich szkół. Zakończenie uroczystym apelem i przemarszem pod tablicę harcerzy wildeckich poległych w latach 1939-45.