Menu Zamknij

Najczęściej zadawane pytania

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić obsługę medyczną na bazie, lecz jeżeli dojdzie do sytuacji w której opieki medycznej zabraknie, jesteśmy w kontakcie ze szpitalem w Międzychodzie. Nasza Baza nie spotyka się z trudnością w kwestii zatrudnienia ratownika wodnego, więc znajduje się on na Bazie w sezonie, kiedy mamy zezwolenie na korzystanie z kąpieliska. Obsługa kuchenna jest w pełni zapewniona po naszej stronie.  

Cztery – śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

Obsługa kuchenna jest w stanie zapewnić diety: wegetariańską, bezlaktozową, bezglutenową za dodatkową opłatą wynoszącą 6zł.

Każdy uczestnik musi być zaopatrzony w menażkę, kubek i sztućce, na których spożywa posiłki. Produkty na śniadania i kolację uczestnicy biorą bezpośrednio ze stołów, a obiady pobierają z naszej wydawki.

Istnieje możliwość budowania własnej pionierki, jednak nie wyrażamy zgody na korzystanie z gwoździ, w ostateczności gwoździe muszą zostać zutylizowane, by nie pozostawiać ich na bazie lub jej obrębie.

8,2 km – około 15 minut jazdy samochodem.

Istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu po skontaktowaniu się z zarządcą bazy i ustaleniu warunków.

Nie ma problemu z grą nocną oraz robinsonadą, jednak na obozie należy zgłosić to Komendantowi Bazy w celu ustalenia w jakich godzinach nie będzie uczestników i zgłoszenia prośby o przygotowanie wyprawki. Tak samo wygląda to w sytuacji wycieczki, kiedy chcecie zwiedzić pobliskie miejscowości. Kwestii dyskusyjnej podlega rozpalanie ognisk na nich i należy tą kwestię uzgodnić indywidualnie z nadleśnictwem oraz strażą pożarną.

Baza to teren otwarty, który można odwiedzać cały rok. Aby obejrzeć wszystkie budynki od środka należy umówić się na wizytę drogą mailową. Chętnie was oprowadzimy!

W strategicznych miejscach bazy znajdują się skrzynki elektryczne. Można poprowadzić prąd do poszczególnych podobozów, jednak należy mieć swój własny przedłużacz.

Środowiska pełnią służbę na kuchni jako pomoc dla obsługi kuchennej oraz poprzez pełnienie warty na głównym szlabanie. Czystością sanitariatów zajmuje się Komenda Bazy. Zakres służby można ustalić indywidualnie ze wszystkimi środowiskami przebywającymi na danym turnusie na bazie.

Na bazie nie ma Internetu. Zasięg zależy od sieci. 

Odwiedziny na obozie można zorganizować, jednak wcześniej należy to uzgodnić z zarządcą Bazy. Podczas odwiedzin samochody nie mogą parkować na bazie. Umożliwiamy zakup porcji obiadowej dla przyjezdnych gości po uzgodnieniu tego z zarządcą bazy, aby obsługa kuchenna mogła się na to przygotować. Goście, którzy chcą zostać na noc mogą skorzystać z naszego pola namiotowego za opłatą zgodną z aktualnym cennikiem. 

Nasi goście najczęściej decydują się na wycieczkę do Mierzyna znajdującego się 6 km
od Bazy, trasa pieszo zajmuje około godziny, a samochodem 12 minut. Znajdują
się tam małe sklepy idealne do zakupu przekąsek przez uczestników. Dalsza
miejscowość oddalona jest o 7,6 km i jest nią Międzychód. Dotarcie do niej
pieszo zajmuje około półtora godziny, a samochodem 15 minut. Znajdują się tam
większe sklepy tj. Biedronka czy Mrówka, z których najczęściej korzystają
Komendy Obozów w celu zakupu dodatkowego obozowego asortymentu.

Jeśli chodzi o nocleg w namiotach oczywiście jest możliwa organizacja biwaku oraz
wypożyczenie sprzętu. W przypadku organizacji biwaku z noclegiem pod
zadaszeniem prosimy o kontakt z informacją iluosobowa ma być grupa, postaramy
się znaleźć miejsce!

Baza również oferuje możliwość przyjęcia gości na jednodniową wycieczkę.

Takim miejscem na naszej Bazie jest stołówka, jest ona zadaszona, ale nie zabudowana, jednak spokojnie można na niej przeprowadzić zajęcia między posiłkami.

Na Bazie znajdują się murowane budynki, które stanowią miejsca ewakuacji. W razie jej wypadku środowiska ewakuują się do budynku łaźni i budynku magazynu sprzętu. Miejsca na ewakuację przeciwpożarową znajdują się poza Bazą, do których można sprawnie przejść drogami ewakuacyjnymi. W przeprowadzeniu próbnej ewakuacji na obozie pomoże wam Komenda Bazy.

Pomimo, że najwięcej mówimy o Harcerskich Akcjach Letnich oczywiście przyjmujemy też inne środowiska komercyjne czy szkolne. Zapraszamy do kontaktu.

Do Zastępcy Komendanta Hufca ds. Bazy Obozowej w Kaplinie – pwd. Jana Bibera drogą mailową na adres: jan.biber@zhp.net.pl